– dobré ubytovanie za prijateľné ceny –
Jazyk:

Tipy na výlet - Južné Čechy

» » » tipy na výlet
» Južné Čechy

Blanský les - Chráněná krajinná oblast

Malé pohoří v šumavském podhůří severně od Českého Krumlova. Nejvyšší horou je Kleť (1084 m) s kamennou rozhlednou na vrcholu, která je nejstarší v Čechách (z r. 1825). Na severním okraji pohoří vesnička Holašovice s návsí s rybníčkem a okolo stojícími statky zapsaná mezi památkami UNESCO.
www: www.bl-p.cz (mikroregion Blanský les)
www.holasovice.cz (Holašovice - památka UNESCO)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Český Krumlov

Město na Vltavě pod jižními svahy Blanského lesa. Středověké centrum města malebně se vypínající nad meandy řeky Vltavy je cílem velkého množství návštěvníků z domova i ze zahraničí. Český Krumlov byl v roce 1992 zařazen mezi památky UNESCO.
www: www.ckrumlov.cz (informační systém Českého Krumlova)
Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Hluboká nad Vltavou

Jeden z nejkrásnějších zámků v Čechách. Leží pouhých 9 km od Českých Budějovic. Reprezentační sídlo Swarzenbergů ve stylu anglické windsorské gotiky. Zimní zahrada, park v anglickém stylu.
www: www.pruvodce.com/hlubokanadvltavou (Zámek Hluboká)

Vrcholová partie hory Kamenec [Zväčšiť - nové okno]

Novohradské hory

Pohoří při hranicích s Rakouskem. Díky nedostupnosti v době železné opony velmi zachovalá příroda. Nejvyššími vrcholy jsou Kamenec (1072 m), Myslivna (1040 m) a Vysoká (1034 m). Husté lesy, skální útvary, klid. Mezi kulturní památky patří gotický hrad v Nových Hradech a barokní kostel v Dobré Vodě s místním zázračným pramenem. Žofínský prales, prales Hojná voda, Terčino údolí, rozhledna na Kraví hoře - to vše jsou místa, která rozhodně stojí zato navštívit.
www: www.novohradky.info (vše o Novohradských horách)
www.novohradsko.cz (průvodce po Novohradských horách a okolí)
Fotografie i text: Robert Vystrčil, LevneUbytovani.net

Okolí Svaté Máří na Šumavě [Zväčšiť - nové okno]

Šumava - Národní park

Území při hranicích s Německem. Zelené plíce Evropy, největší přírodní park ve střední Evropě, rašeliniště, zbytky pralesů, hluboké lesní hvozdy, horská jezera, to vše Šumava nabízí. Od roku 1991 je chráněna formou národního parku, stejně tak její pokračování v Bavorsku. Ochranné pásmo má statut chráněné krajinné oblasti. Lipno - největší vodní plocha v ČR. Mezi lyžařská střediska patří Zadov, Nové Hutě, Kramolín a Železná Ruda - Špičák. Nejvyšší horou české Šumavy je Plechý (1378 m). Známá horská plesa - Plešné, Černé a Čertovo jezero. Mezi nejznámější turistická centra patří Kvilda, Churáňov, Modrava, Srní, vše malebné horské vesničky. Věhlasný prales Boubín. V oblasti pramení řeka Vltava.
www: www.npsumava.cz (Správa NP Šumava)
www.sumavanet.cz (aktuální zpravodajství ze Šumavy)
stara-sumava.cz (Šumava na historických pohlednicích)
www.sumava.xf.cz (Krásy Šumavy - přehled zajímavých míst)
www.strakonice.net (Strakonice - oficiální informační systém)
Foto: Ubyt. pod Mářským vrchem. Text: R. Vystrčil, LevneUbytovani.net

Najdete zde i neprostupné lesy. [Zväčšiť - nové okno]

Třeboňsko - Chráněná krajinná oblast

Rovinatá krajina, která byla po staletí ovlivňována člověkem. Přesto se zde zachovaly mimořádně cenné přírodní hodnoty. Biosférická rezervace UNESCO. Důmyslná síť umělých stok a rybníků, výskyt vodního ptactva. U města Třeboň známý rozlehlý rybník Svět.
www: www.trebon.net (infocentrum Třeboně)
www.trebonsko.cz (informace z Třeboňska)
Fotografie i text: Robert Vystrčil, LevneUbytovani.net